środa, 23 września 2015

Sny bogów i potworów cz.2 tom 3 - Laini Taylor

Tom 3 trylogii Córka dymu i kości pełnej piękna, tajemnic, bólu zawiedzionej miłości, wyborów niemożliwych do dokonania i odwiecznej wojny, bez której życie zamiera. O czym marzą bogowie i potwory na samej granicy czasu i przestrzeni?I czy cokolwiek innego ma znaczenie? Dawno temu Karou, dziewczyna-chimera, i zbuntowany anioł Akiva zakochali się w sobie. Miłością piękną, niebezpieczną i niemożliwą. Bo są śmiertelnymi wrogami… Zbliża się ostateczne starcie ludzi, chimer i serafinów. Uskrzydlona armia atakuje. Okrutna królowa poluje na Akivę. Niebo zasnuwa czerń. Świat ogarnia apokalipsa. Czy miłość Karou i Akivy będzie jego ostatnią nadzieją?

Okładka: miękka
Ilośc stron: 288
Wydawnictwo:  Amber
Cykl: Córka dymu i kości

No i doczekałam się wielkiego finału opowieści o Karou, dziewczynie - chimerze, i Akivie, zbuntowanym aniele. Szkoda, że się skończyła.... Jednak była zdecydowanie spokojniejsza niż 1 część ostatniego tomu, ale zaskakująca.Czuję niedosyt, ale cóż.... Czas pożegnać naszych bohaterów.
Jedno wiem na pewno - mnie najbardziej podobał się pierwszy tom, bardzo klimatyczny i szczególny.

Karou i Akiva wyszli cało z bitwy, ale walka się jeszcze nie skończyła. Za nimi podążają Zuza i Miko. Wielu ich przyjaciół nie miało tyle szczęścia. Karou zatrzymuje się chwilowo u swej przybranej babki, by się odświeżyć i nabrać sił przed kolejnym starciem. Kiedy wyrusza z Akivą na ostateczną rozgrywke zostawia przyjaciół w bezpiecznym miejscu. Czy, aby na pewno? Okazuje się, że nie może nikomu ufać....
Walka z Jaelem jest ekscytująca i szala wygranej przechyla się na stronę Karou i Akivy. Jak się okazuje nie jest to dla nich końcowa rozgrywka, gdyż na Akivę czycha jego prywatny wróg, który rozdziela zakochaną parę. Czy uda im się i tym razem przezwyciężyć zło i być razem? Oto jest pytanie - a odpowiedź na pewno znajdziecie w ostatnim tomie trylogii Laini Taylor.

Laini Taylor z rozmachem rozpoczęła trylogię i w taki sam sposób ją zamknęła. Ostateczne starcie Dobra ze Złem jest niezwykle malowniczo pokazane. Otaczają nas istoty nie z tej ziemi, a różnica między nimi zaciera się. Zaskoczyło mnie wprowadzenie na koniec do powieści zupełnie nowej bohaterki Elizy, która nic nowego nie wnosi do fabuły. Dziwny wybieg.... chyba że autorka planuje zaskoczyć nas opowieścią na jej temat.
Generalnie, 2 część 3 tomu zawiera kwintesencję całości i w ciekawy sposób zamyka trylogię. Nie odbiega jakością od pozostałych części. Trzeba przyznać, że Laini Taylor pisze bardzo równo, ma doskonałe pomysły i potrafi przenosić je na papier. 
Polecam trylogię "Córka dymu i kości" - naprawdę jest świetnie napisana !1 komentarz:

  1. Ja dzisiaj kończe ten tom ;) Ogólnie to nie postrzegam tej wojny jako walki dobra ze złem, dla mnie wszyscy mają coś za uszami i najbardziej podobają mi się właśnie te trudne kompromisy. I wyjaśnienie wszystkiego w tym tomie, bo w zasadzie pierwszy nie zpowiadał czegoś aż tak... rozbudowanego... Inna sprawa, że czytałam początek jakieś trzy lata temu.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...