sobota, 2 czerwca 2018

Geniusz. Gra - Leopoldo Gout

Dwustu geniuszy w walce na umysły. Mają trzy dni i trzy noce, aby rozwiązać dwa zadania. Ten, kto zwycięży w Godzinie Zero, uzyska wszystkie potrzebne środki, aby założyć własne laboratorium badawcze w dowolnym miejscu na świecie. 
REX: jeden z najlepszych programistów na świecie. Właśnie stworzył program do odnajdywania osób zaginionych jednym kliknięciem. Ma szesnaście lat.
TUNDE: inżynier samouk, który do nigeryjskiej wioski, gdzie ludzie mieszkają w lepiankach, doprowadził internet. Lokalny wojskowy zleca mu budowę broni. Ma czternaście lat.
LIKAON: blogerka-szpieg, która ujawnia korupcję wśród chińskich urzędników. Jest na czele czarnej listy ludzi z Szanghaju. Ma szesnaście lat.

Okładka: miękka
Ilość stron:   304
Wydawnictwo: Albatros 

Świat jest pełen utalentowanych dzieciaków, które w różnych warunkach wykorzystują swoje umiejętności. Są młodzi ludzie, którzy otaczają się cudami techniki i jet to dla nich wskaźnik statusu społecznego, ale są również tacy, którzy potrafią z niczego stworzyć cuda techniki i ułatwić innym życie. Są nastolatki, które z pasją oddają się ujawnianiu prawdy i demaskowaniu oszustów, co ie zawsze spotyka się ze zrozumieniem ich środowiska. Są również hakerzy z niezwykłą wiedzą i umiejętnościami informatycznymi, które są dla nich oderwaniem od rzeczywistości.

Młodzi ludzie mają swoje pasje i wiedzę - lepiej mieć ich po swojej stronie niż przeciwko. Wie o tym doskonale Kieran, młody geniusz, ceniony wśród młodych ludzi i podziwiany, którzy stworzył własne imperium od zera. Teraz wymyślił Grę, która ma mu pomóc wyłuskać z grupy młodych geniuszy tych najlepszych i zachęcić ich do współpracy. W tym celu na cały świat zostało wysłane 200 zaproszeń do Gry. Zaproszenie to wyróżnienie dla uczestników i możliwość udowodnienia innym, kto jest najlepszy. 
Rex, Tunde i Likaon to członkowie Loży, którą założyli. Młodzi geniusze specjalizujący się w innych dziedzinach, których łączy wirtualna przyjaźń. Teraz mają szansę spotkać się na żywo dzięki zaproszeniu do Gry. Jednak nie wszyscy otrzymują to zaproszenie.... Ale wszyscy przybywają na miejsce, by walczyć o plamę pierwszeństwa. Każde z nich ma inną motywację, a Gra zbliża ich do celu. Zapraszamy do Gry!

Leopoldo Gout stworzył książkę, która idealnie spełniła moje wyobrażenie po tym jak zobaczyłam okładkę i wiedziałam, że muszę ją mieć. Od czasu Player One żadna książka o podobnej tematyce nie urzekła mnie jak Geniusz. Gra - jest świetnie napisana, wciągająca i przepięknie wydana. Wewnątrz znajdziecie grafiki i szkice, które sprawiają, że jest jeszcze bardziej realna i prosta w odbiorze, a tematy, które są tu poruszane często proste nie są. I właśnie to mnie zachwyciło - trudna, specjalistyczna wiedza podana w lekkiej i przyjemnej formie. Autor pokazuje, że wiedza może okazać się naprawdę fascynująca. Dodatkowo tematyka gier została ubarwiona społecznym podłożem, z którego wychodzą nasi bohaterowie.

Geniusz . Gra to znakomita powieść - jeśli kochasz gry,  lubisz poznawać nieznane i ciekawi cię to, co niezbadane i niezrozumiałe, to Geniusz jest dla Ciebie. Polecam!

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...