czwartek, 21 marca 2019

45. Zapach bzu - Karolina Wilczyńska

Z nowym sezonem na Kwiatowej rozkwitają nowe przyjaźnie!
Jeśli nie mieliście jeszcze okazji poznać lokatorek z bloku przy ulicy Kwiatowej – nie szkodzi! Poznajcie ich nowych sąsiadów, których ścieżki połączył nieoczekiwany prezent od losu znaleziony w podziemnym garażu... Julia jest młodą i sympatyczną studentką, lecz niestety nie ma zbyt wielu przyjaciół, bo nie czuje się pewnie wśród ludzi. Brak jej przebojowości – również w relacjach z rodzicami, którzy są wobec niej nadopiekuńczy i zanadto wymagający. Czy Julia znajdzie w sobie dość sił i odwagi, by choć raz postawić na swoim? I czy spotka wreszcie kogoś, komu będzie mogła zwierzyć się ze skrzętnie skrywanego przed światem smutku? Nowi bohaterowie i nowe historie zawitają tej wiosny na Kwiatową! 
Okładka: miękka
Ilość stron: 328
Wydawnictwo: Czwarta Strona 
Cykl: Rok na Kwiatowej 2 sezon

Zapach bzu otwiera drugi sezon Roku na Kwiatowej. Poznajemy nowych bohaterów i nowe historie, a elementem wspólnym jest Kwiatowa, która łączy ludzi 😊.

Poznajemy nowych mieszkańców bloku na Kwiatowej – to Norbert, Danuta, Kaja i Julia.

Norbert jest gejem, mieszkającym ze swoim partnerem i pracujący najczęściej w domu. Jest towarzyski i otwarty do ludzi. Danuta mieszka ze swoim synem, którego sama wychowuje po rozwodzie, a pracuje w kancelarii prawniczej. Jest sztywna, poukładana i podchodząca do obcych z dużym dystansem. Kaja jest barwną osobowością, która pracuje z dziećmi i kocha zwierzęta, natomiast Julia jest studentką medycyny, mocno pod wpływem rodziców – stara się spełnić ich oczekiwania, czasem wbrew sobie. Ma swoje demony, z którymi walczy i które wpływają na jej życie.

Pewnego ranka w garażu podziemnym, pomiędzy samochodami Norberta i Danuty zostaje znaleziony karton, ale żadne z nich się do niego nie przyznaje. Do dyskutującej pary dołącza Kaja i Julia i wspólnie otwierają karton, w którym znajdują cztery urocze szczeniaki. Ponieważ nikt nie chce zabrać karton, dzielą się i każde z nich zabiera jednego szczeniaka, wymieniają się telefonami i umawiają na spotkanie wieczorem. I tak zaczyna się ich przygoda z pieskami nazwanymi Atos, Portos, Aramis i Milady, które odmienią ich życie.

Zapach bzu to ciepła i sympatyczna opowieść, która wprowadza czytelnika w dobry nastrój i relaksuje. Nowi bohaterowie zostali zarysowani, jedni mocniej, inni mniej, w tym pierwszym tomie i bardzo jestem ciekawa, co Autorka zaserwuje im w kolejnych tomach. Niemniej brakuje mi niesamowitych kobiet z pierwszej serii, z którymi mocno się zżyłam i ich nieobecność pozostawia pustkę Wnioskuję o wplątanie ich w losy nowych bohaterów, bo myślę, że mogą wiele wnieść 😊

Jeśli szukacie lekkiej, przyjemnej i niestresującej lektury to cykl Rok na Kwiatowej jak najbardziej spełni te oczekiwania – polecam! 2 komentarze:

  1. Przeczytałam 4 poprzednie tomy tego cyklu i bardzo mi się podobały, więc ten również, z ciekawością przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. To już drugi sezon? Wow! Ja zaczęłam nieco na bakier, bo od "Zamarzniętych serc", ale do tej pory nie udało mi się zabrać za resztę...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...