niedziela, 15 grudnia 2019

168. Świąteczny sekret - Krystyna Mirek

Czy można oszukać przeznaczenie? Czy rodowa skaza może ujawnić się w czasie najpiękniejszych świąt w roku? W rodzinie Zosi wszystkie kobiety zakochiwały się w jednym typie mężczyzn. Przystojnym brunecie o pustym sercu, czarującym lecz niezdolnym do odwzajemnienia miłości. Uroczym, ale nieodpowiedzialnym. Taki był jej dziadek i ojciec, a także mąż starszej siostry. Zosia nie chce powtórzyć ich losu. Jest ostrożna, czujna, bystra. Nie szuka miłości. Jednak przystojny brunet w najgorszym typie pojawi się na jej drodze sam, jakby ciągnięty niewidzialną nicią przeznaczenia. Prosto ku zgubie. Czy los można odwrócić? Czy Zosi uda się uchronić przed powtórzeniem błędów mamy? Wydaje się to łatwym zadaniem, dopóki ten wyjątkowy mężczyzna nie spojrzy jej w oczy tuż przed wigilijnym wieczorem. 
 
Format: e-book
ilość stron: 286
Wydawnictwo: Edipresse

Świąteczny sekret to optymistyczna, zimowa opowieść, która pokazuje, że o szczęście trzeba walczyć. Niezwykle przyjemna książka, którą przeczytałam z przyjemnością, przy choince i tylko śniegu za oknem mi brakowało :)

Przeznaczenie duchy przeszłości mają w tej powieści główną rolę, ale jak się okazuje zawsze można złamać te złe wspomnienia i rozpocząć nowy etap w życiu.
ONA, Zosia, jest tegoroczną maturzystką, która od lat przyjaźni się z Jaśkiem, którego traktuje jak brata, choć ich rodziny chciałby więcej. Dziewczyna po swoich przeżyciach z pięknym ojcem, który zostawił rodzinę i skacze z kwiatka na kwiatek jest nastawiona anty do wszelkich przystojniaków. Aktualnie wbrew woli matki przyjmuje spadek po zmarłej babci w postaci domu położonego w niewielkiej wiosce, pod lasem, z dala od wszystkich. Z dnia na dzień wyprowadza się z domu i nagle musi być samowystarczalna i zadbać o swój nowy dom. Czuje błogosławieństwo babci i dobrze czuje się w nowym miejscu.

W sąsiednim domu mieszka ON, Maks, przystojniak zapatrzony w siebie, zmieniający laski jak rękawiczki z ojcem, który sam go wychował. Tutaj sytuacja ma się odwrotnie, chłopak został bowiem w dzieciństwie porzucony przez piękną matkę i teraz robi wszystko, żeby zapracować na swoją niezbyt dobrą opinię. Jednak to on czuje się królem życia, choć pod skóra nadal jest tym porzuconym chłopcem. I nagle trafia kosa na kamień - pojawia się nowa dziewczyna, zupełnie inna, od tych które zna i jest zupełnie nim nie zainteresowana, co mówi wprost. A w dodatku buntuje mu ojca, który na wszystko mu do tej pory pozwalał. Oj, wielu zmieni się w życiu obojga :)

Świąteczny sekret to opowieść o świętach, miłości, przyjaźni i walce z przeznaczeniem.  Pełna emocji, pełna pozytywnych impulsów, optymistyczna i szczera. Idealna na ten przedświąteczny czas - polecam :)


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

3 komentarze:

 1. Uwielbiam twórczość tej autorki, więc na pewno sięgnę po tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ukrywam, że mam za sobą dwie powieści tej autorki, które nie skradły mojego serca, dlatego jakoś nie ciągnie mnie już do jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, pomimo tego nie zamierzam czytać tej pozycji.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...