niedziela, 12 kwietnia 2020

48. Bigamista - Agnieszka Płoszaj

Łódź.Mglisty, wiosenny poranek. W przypałacowym stawie na Księżym Młynie zostaje znalezione ciało młodego, wysportowanego mężczyzny. Przyczyna śmierci sportsmena zaskakuje śledczych Jakuba Karskiego i Tomasza Mielczarka. Sekcja zwłok wskazuje na działanie pewnego związku chemicznego, co dowodzi, że zabójca działał w przemyślany sposób. Policjanci wkraczają w świat sportu siłowego,aby poznać system pracy i zwyczaje trenerów personalnych.Tymczasem o Julię Bronicką, właścicielkę Bomboni Cafe, znów upomina się przeszłość. Tym razem z sukcesem. Julia za wiedzę o swojej rodzinie jest gotowa poświęcić wiele. Nie spodziewa się jednak, że los zażąda od niej najwyższej ceny. „Bigamista” to opowieść o charyzmie i walce o miłość. O tym, ile warte są słowa przysięgi i jaka jest cena za ich niedotrzymanie. 
 
Okładka: miękka
Ilość stron:610
Wydawnictwo: Novae Res 
 
Bigamista to powieść, która wciąga jak bagno. Nie mogłam się od niej oderwać i wiem jedno, że muszę cofnąć się do poprzednich książek Agnieszki Płoszaj i poznać wcześniejsze lisy Julii Bronickiej. 

"Bądź wierny aż do śmierci,
a dam ci koronę żywota"...
                                 Obj.2:10

Autorka przenosi nas do Łodzi, gdzie mieszka i posiada wraz z przyjaciółką kawiarenkę, Julia Bronicka. Kobieta ma powiązania z mafią, a jednak jest ukochaną śledczego Tomasza Mielczarka. Jej przyjaciółka, Ginger, związana jest z jego partnerem Jakubem Karskim. Ich życie po ostatnim burzliwym czasie wydaje się wracać do normy i nabiera stabilizacji. Do czasu... bowiem przeszłość znowu kładzie się cieniem na życiu Julii. Jej rodzice zginęli, kiedy była dzieckiem i jedynymi rodzicami, których zna są Hanna i Jerzy Broniccy, ciotka i wujek, a ich córka Magda jest jej siostrą. Tymczasem w przypałacowym stawie na Księżym Młynie zostaje znaleziony młody mężczyzna, a wszystko wskazuje, że popełnił samobójstwo i się utopił. Sekcja jednak temu przeczy, mężczyzna był trenerem na siłowni i wszystko wskazuje, że ... się ugotował. Przyjmował silne substancje spalające tłuszcz, które spowodowały jego śmierć. Sprawa zajmuje się Kuba Karski, podczas gdy Tomasz Mielczarek leczy przeziębienie. Na komisariacie zachodzą zmiany, które wyciągają mężczyznę z łóżka. Nowa miotła wprowadza nowe zasady, które są w niesmak Kubie i Tomkowi. Jednak sprawa, którą prowadza jest poważna i kiedy ginie kolejna trenerka w taki sam sposób, zaczyna się robić gorąco. Ślady prowadzą w przeszłość i łączą się ze sprawą zaginionego przed laty chłopca.
Julka pakuje się w tarapaty spotykając się rosyjskim mafiosem, pod niewiedze Tomasza. Jej życie jest zagrożone, a ona prze jak taran, aby w kocu poznać kulisy swej przeszłości....
Może to kosztować ją wiele, może nawet życie....

Bigamista to wciągająca opowieść o przeszłości, teraźniejszości i poszukiwaniu korzeni, to opowieść o miłości, przyjaźni i zdradzie. Wreszcie jest to opowieść pokazująca jak przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości, a duchy przodków mszczą się za dawne winy. Niezwykle ciekawie napisana i pomimo jej sporej objętości czyta się ją na jednym wdechu. Polecam gorąco!

 
 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...