środa, 15 kwietnia 2020

49. Władcy czasu - Eva García Sáenz de Urturi

Vitoria, rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilaz, publikuje powieść historyczną Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii, powieść natychmiast podobija serca czytelników.
 Vitoria, rok 1192. Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji, jaką powierzył mu król Nawarry Sancho Mądry. Ze zdumieniem odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu.
Unai López de Ayala – Kraken – musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze średniowiecznym modus operandi. Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy – średniowiecznego odpowiednika viagry, zamurowuje dwie ofiary żywcem, a jedną topi w rzece, zamkniętą w beczce razem z psem, kotem, kogutem i żmiją. Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu, od tysiąca lat nieprzerwanie zamieszkiwanego przez pierworodnego dziedzica rodu. Unai odkrywa, że jego główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Estíbaliz natomiast przeżywa bardzo niebezpieczny romans. Kraken dowie się również, że powieść "Władcy czasu" ma wiele wspólnego z jego własną przeszłością. To odkrycie zmieni życie jego i jego rodziny. 
 
Okładka: miękka
Ilość stron:  512
Wydawnictwo: MUZA SA 
Cykl: Trylogia Białego Miasta tom 3
 
Jestem smutna.... nie mam już na co czekać... przeczytałam całą trylogię i ciężko rozstać mi się z bohaterami, którzy zapadli mi w serce. Eva Garcia Saenz de Urturi stworzyła niezwykle klimatyczną trylogię, w której się rozsmakowałam i którą będę pamiętać długo. To jedna z najlepszych opowieści, jakie czytałam. Mnie zachwyciła i polecam ją gorąco każdemu!

Głównym bohaterem cyklu Trylogia Białego Miasta jest Kraken czyli Unai Lopez de Ayala, policjant pracujący w Vitorii. Po zawirowaniach opisanych w poprzednich tomach, Unai i Alba układają swoje wspólne życie wraz z małą córeczką, Debą.  Jednak życie ma dla nich inne plany...
 
Vitoria 2019 rok. Nieznany, tajemniczy autor publikuje powieść Władcy czasu, której akcja toczy się w Vitorii w 1192roku. Książka zdobywa szerokie grono czytelników, którzy przybywa na spotkanie autorskie. Na spotkanei nei przybywa jednak Autor, ale w jednej z łazienek zostaje znaleziony martwy mężczyzna, a sposób jego śmierci jest jak żywcem wyjęty z książki. Sprawą zajmuje się Unai  wraz z Estibaliz, Alba zaczyna wycofywać się z zawodu i postanawia pomóc matce w prowadzeniu hotelu. Wpływa to na jej stosunki z Unaiem, jednak mężczyzna nie poddaje się. Jest rozerwany pomiędzy ukochana kobietę, a ukochana pracę. Sprawa okazuje się rozwojowa i przybywa zbrodni, które wpisują się w opowieść Diego Veilaza. Unai zbiera ślady, które prowadzą go wieży Nograro, gdzie mieszka jej właściciel Alvaro. Wszystko wskazuje na jego winę, jednak Kraken szuka drugiego dna... i go znajduje.

Władcy czasu to porywająca opowieść, której akcja dzieje się dwutorowo. Z jendej strony towarzyszymy Unaiowi w jego śledztwie i życiu,a z drugiej towarzyszymy w XII wieku Diego Vela, którego dzieje opisano w tajemniczej księdze Władcy czasu. Jak mocno sprawa sprzed wieków jest powiązana z Vitorią naszych czasów??? Przekonajcie się sami - czeka was fascynująca przygoda!
Nikt nie pisze tak jak Eva Garcia Saenz de Urturi!!!
 
 
 

2 komentarze:

  1. Czytałam już dwie pierwsze części, tę też planuję. Mnie długo nie trzeba namawiać do sięgnięcia po jej książki.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Seria jeszcze przede mną, ale to tylko kwestia czasu, kiedy ją przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...