poniedziałek, 20 lipca 2020

101. Egzorcyzmy Dory Wilk - Aneta Jadowska

Gdzie diabeł nie może, tam wiedźma pójdzie
Droga do piekła jest wybrukowana trupami. Dora Wilk nie cofnie się przed niczym, by oddać sprawiedliwość ofiarom koszmarnego rytuału. Przeszuka ziemię, niebo i piekło, by znaleźć odpowiedzi i winnych. Stawka rośnie, kiedy sama staje się ofiarą i desperacko potrzebuje pomocy. Tysiącletnie konflikty i zemsta zmienią na zawsze życie oblubienicy Baala. Czy może zaufać dawnym sojuszom i starym przyjaciołom? I czy wszystkie demony da się wyegzorcyzmować? Prędzej piekło zamarznie, niż Dora Wilk złoży broń! 

Format: ebook
Ilość stron: 528
Wydawnictwo: SQN
Cykl: Heksalogia o Dorze Wilk 

Czekam na każdy dom tego cyklu - z niecierpliwością i tęsknotą, w jakie kłopoty znowu Aneta Jadowska wpakuje moją ulubienicę Dorę Wilk :)
Dora Wilk to postać nietuzinkowa, a hasło kłopoty są na stałe wpisane w jej życiorys, jakże bogaty i poplątany. Dora jest była policjantką o magicznych zdolnościach i szerokiej rodzinie, składającej się z istot pozaziemskich, za które oddałaby życie.  U jej boku stoją nieodmiennie diabeł i anioł, synami są wampiry, a przy okazji jest Alfą wilczej stwory i to nie koniec jej koneksji, bo w dzisiejszym tomie dodatkowo stanie się nosicielką bestii....

Dora zostaje wezwana na pomoc przez Bognę, patologa i swego byłego partnera Witkacego do sprawy zamordowanych dziewcząt z magicznymi runami wymalowanymi na ich ciałach. Wszystko wskazuje na pradawną, czarną magię, więc Dora daje się podejść Anicie i znowu stać się na chwilę policjantką. Sprawa okazuje się bardzo trudna i nawet sam Baal nie wie, kto może być sprawcą. Policjantka nie wykazuj dostatecznej ostrożności i zostaje porwana i torturowana, a w finale zostaje jej wszczepiony demon zaklęty w pieczęci. Dora tym razem znajduje się  wielkich kłopotach, a egzorcyzmy odwołujące demona z jej ciała mogą okazać się dla niej śmiertelne, bądź  mogą ją okaleczyć. Baal staje obok niej jak ściana, na co godzi się nawet Miron, choć nie jest mu to w smak. Jaki będzie wynik działań przyjaciół Dory? Czy zyska kolejnego lokatora w swoim ciele? Czy uda się im ując niezwykle potężnego sprawcę władającego dawną magią?
Przeczytajcie koniecznie - to niesamowita powieść, od której nie można się oderwać.

Aneta Jadowska stworzyła niezwykłą postać, którą pokochałam od pierwszego czytania. Nie wyobrażam sobie już opowieści magicznych bez mojej ulubionej bohaterki, która pokonała wszelkie literackie magiczne wcielenia. Autorka intryguje czytelnika, szokuje, ale również bawi. Heksalogia o Dorze Wilk to cykl wciągający jak magiczne pieczęcie i niewypuszczający ze swych otchłani. Jeśli raz pokochasz Dorę, to na zawsze pozostaniesz pod jej urokiem - w końcu jest wiedźmą :)1 komentarz:

  1. Ostatnio dość często słyszę / czytam o książkach tej autorki. Wszyscy ją polecają, więc i ja muszę po nią sięgnąć.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...