poniedziałek, 27 lipca 2020

104. Pod słońcem Italii - Frances Mayes, Ondine Cohane

Zakosztuj dolce vita!
Frances Mayes, uwielbiana znawczyni Italii i autorka światowych bestsellerów, m. in. "Pod słońcem Toskanii", wraz z Ondine Cohane oprowadzają po mało znanych perełkach Włoch, zapraszają do miejsc położonych z dala od typowych tras, dzielą się niepowtarzalnymi doświadczeniami. Przemierzyły wszystkie 20 włoskich regionów, by dotrzeć do tej prawdziwej Italii: najciekawszych miasteczek, najlepszych lokali, targowisk, sklepów, winnic, kościołów, galerii, muzeów i plaż. Ich odkrycia zilustrowano ponad 370 urzekającymi fotografiami, a całość tworzy inspirujący, niezwykle barwny i magiczny portret Włoch. To lektura obowiązkowa dla chcących odkryć to, co we Włoszech najlepsze i niepowtarzalne. "Wraz z Ondine przemierzyłyśmy Włochy wzdłuż i wszerz, z północy na południe, ze wschodu na zachód. Poszukiwałyśmy tego, czego nie znalazłyśmy gdzie indziej: świeżego spojrzenia na dynamiczną teraźniejszość kraju. Znalazłyśmy hotele jedyne w swoim rodzaju, kucharzy wybiegających myślami w przyszłość, pomysłowe sklepy, nową architekturę winiarni, dobrze rokujące okolice, poznałyśmy sekrety znanych miejscowości, przeoczanych pisarzy, najbardziej dziewicze plaże, a nawet nową generację koktajlbarów. Zakochałyśmy się w tym kraju na zabój. " Frances Mayes

Format: ebook
Ilość stron: 412
Wydawnictwo:  Burda

Frances Mayes znają chyba wszyscy i większość oglądała Pod słońcem Toskanii, ekranizację jej książki i życia. Frances Mayes jest Amerykanką, która związała się z Włochami i zamieszkała w słonecznej Toskanii. Jest przykładem tego jak można zmienić własne życie i dążyć do realizacji marzeń. Teraz spełnia kolejne swoje marzenia i wraz z Ondine Cohane przemierzyła Włochy wzdłuż i wszerz, aby pokazać nam ciekawe miejsca, świetne noclegi, znakomite jedzenie i oczywiście wino - i tutaj jest naprawdę znakomita :)

W swojej książce Pod słońcem Italii prezentuje nam każdy z regionów, z dbałością o szczegóły, ale również o wrażenia autorek. Wino leje się strumieniami, znakomite jedzenie jest tak opisane, że ślina cieknie z ust podczas czytania, a malownicze pejzaże poruszają naszą wyobraźnię do działania. Znajdziecie tutaj zarówno noclegi w ekskluzywnych miejscach, jak i rodzinnych pensjonatach.

Cortona

Całość jest bogato ilustrowana i pięknie wydana. Każdy znajdzie tutaj coś dla sobie. Wielbiciele Włoch, jak ja, zakochają się w nich jeszcze bardziej i będą planować kolejne wyprawy i oznaczać miejsca, które im umknęły. A ci, którzy Włoch nie znają - pokochają je całym sercem!

Positano

Pod słońcem Italii to kwintesencja tego kraju zamknięta w niezwykle smakowitej i przemawiającej do wyobraźni pigułce. Dla mnei to przewodnik po Włoszech, jakiego mi brakowało - na pewno zabiorę go ze sobą w kolejne podróże, a teraz stanowi namiastkę wyprawy podczas coronavirusa i izolacji we w własnym kraju .

Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

1 komentarz:

  1. Aż wstyd się przyznać, ale ja nie słyszałam o Frances Mayes. Ostatnio trafiam na dużo przewodników po Włoszech. Ten wydaje się równie interesujący.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...