poniedziałek, 13 lipca 2020

98. Poranki na Miodowej 1 - Joanna Szarańska

Joanna Szarańska zaprasza na Miodową.  Małgorzacie udało się zapomnieć o przeszłości. Wiedzie szczęśliwe życie, jest zadowolona z kariery zawodowej i związku z Robertem. Do czasu, aż pewnego dnia otrzymuje list w błękitnej kopercie. Kto dziś jeszcze pisze listy? Małgorzata zna tylko jedną taką osobę, ale wolałaby wymazać ją z pamięci. Jednak informacja, którą skrywa błękitna koperta skłania ją do powrotu na Miodową. Do domu pełnego wspomnień. W starej księgarni, gdzie półki uginają się od książek, a kraciasty fotel kusi swą miękkością, Małgorzata wraca myślami do lat dzieciństwa i odkrywa tajemnice swej rodziny. Jak na powrót Małgorzaty zareagują dawni przyjaciele i sąsiedzi? Czy na pewno jej związek jest udany? A może na Miodowej czeka na nią ktoś ważny? Przekonaj się sama! Do zobaczenia na Miodowej! 
 
Format: ebook
Ilośc stron:  328
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Szukałam lektury, która mnie odpręży i zrelaksuje - stąd wybór książki Joanny Szarańskiej - doskonały zresztą wybór :) Bardzo dobrze mi się ją czytało i bardzo się cieszę, że lada chwila wychodzi kontynuacja tego cyklu. 

Poranki na Miodowej to powieść niosąca ogrom pozytywnej energii, ale również dotykająca trudnych kwestii takich jak wyrażanie uczuć, czy wybaczanie. 
Małgorzata była małą dziewczynką, kiedy trafiła na Miodową do domu ciotki Wandy, której nigdy wcześniej nie widziała i nie znała. Po śmierci matki wychowywał ją ojciec, który wyjechał za pracą do Ameryki, obiecując wrócić po dziewczynkę. Niestety, los chciał inaczej i nigdy więcej się nie spotkali, a mała Małgosia została u ciotki Wandy, oschłej i chłodnej właścicielki księgarni. Jednak niedaleko mieszkała pani Basia, przyjaciółka Wandy i właścicielka piekarni, która okazywała małej dziewczynce mnóstwo ciepła i miłości, a z czasem stała się jej przyjaciółką i powiernicą. Małgosia, po osiągnięciu pełnoletności, opuściła ciotkę i nigdy się z nią nie kontaktowała. Była więc zaskoczona wyciągając ze skrzynki niebieską kopertę z informacją, że Wanda jest w szpitalu. Walcząc sama ze sobą pojechała na Miodową na spotkanie swoich duchów z przeszłości. Po wizycie w szpitalu, jej krótki przyjazd przeciągnął się, zajęła się księgarnią i znowu zaczęła pisać. Wspierała ją Basia i poznany przez przypadek kierownik pobliskiej budowy, która zmieniła oblicze okolicy. Sami przeczytajcie jak wróg zmienia się w przyjaciela i jak niełatwo zapomnieć i wybaczyć bliskim...

Poranki na Miodowej to książka, która odrywa człowieka od rzeczywistości i przenosi na tą sympatyczną uliczkę. Joanna Szarańska pokazuje nam zwykłych ludzi w zwykłych sytuacjach, a przy tym jej powieści mają w sobie niepowtarzalny klimat, który sprawia, że trudno się od nich oderwać. Przeczytałam z przyjemnością i polecam wam gorąco Poranki, a sama czekam na kolejny tom Miodowej :)


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...