sobota, 20 lutego 2021

21/2021 Miłość czyni dobrym - Katarzyna Bonda

Miłość czyni dobrym jest także, jak pierwsza książka z serii, oparta na faktach i napisana z rozmachem. Jednak nie dowiemy się do końca, co jest prawdą, a co fikcją, gdzie zaczyna się gra autorki z czytelnikiem. Prawdziwy jest na pewno numer akt sprawy, który autorka podaje na końcu książki. Głównym bohaterem jest oszust Daniel, który dorabia się między innymi na podrobionych czekach bankowych, a potem na transakcjach kaskadowych w założonym przez siebie truście White Horse Trust, dorabia się, ale i wielokrotnie traci. Główną bohaterką jest Natasza, śmiertelnie chora młoda kobieta, która zakochuje się w oszuście i wyrusza z nim w świat, a on próbuje zarobić na dziewczynie kolejne pieniądze – jej rodzice są w stanie słono zapłacić, żeby zobaczyć córkę, zanim umrze. Pojawia sie także wiele innych ważnych postaci i wątków, między innymi rodzeństwo z piekła rodem Yanek i Gertrud, fałszywy finansista – gruba ryba Eryk Szaja, szara eminencja – Igy Wolf, ślepy i chodzący w meloniku oraz nieśmiały naukowiec idealista, którego żona okaże się stworzona do prowadzenia dużych biznesów. Generalnie w książce wszyscy kłamią na każdy temat, a szwindel goni szwindel. W tle pojawia się sprawa przekrętu z parkiem Michaela Jacksona w Polsce, luksusowy jacht i rezydencja nad jeziorem Garda, kasyno w Monte Carlo. 

Okładka: miękka
Ilość stron:744

Wydawnictwo: MUZA SA
Cykl: Wiara nadzieja miłość tom 2

 Miłość czyni dobrym to kontynuacja powieści Miłość leczy rany. Całość zakończy Miłość pokonuje śmierć i trylogia Wiara, nadzieja, miłość zostanie dopełniona. Katarzyna Bonda pisze świetne thrillery, jednak trylogia Wiara, nadzieja, miłość opiera się na prawdziwej historii jednego z największych oszustów Rzeczpospolitej, Piotra O. Autorka przeryła setki tomów akt i zapoznała się z każdą kartą i każdym załączonym dokumentem, a dodatkowo spotkała się w jednym z więzień z pierwowzorem bohatera swej powieści. Jak sama przyznaje, trudno jej było odróżnić prawdę od kłamstwa w jego opowieści. Informacje, którą znalazła w aktach i podczas wizyty, przeniosła w formie sfabularyzowanej na karty swych powieści i aż się wierzyć nie chce, że opisywane zdarzenia faktycznie miały miejsce. Przygody słynnego oszusta są fascynująca, chwilami szokujące, a jednak mocno przykuwającego uwagę. Jego bezczelność, pewność siebie, krętactwa i niegodziwości są tak realne, że aż wydają się nieprawdziwe. Szatańskie sztuczki, intrygi, niesamowite strategie, które układa główny bohater sprawiają, że jego proceder przestępczy wydaje się być dla wielu interesem życia. 

Bohaterem powieści Katarzyny Bondy jest Daniel Skalski, słynny oszust, który wychodzi z więzienia i rozpoczyna nowy etap swojego życia. Przed bramą czekają na niego rodzice i żona, a w drugim aucie kochanka z maleńkim synkiem. Skalski wsiada do samochodu z rodziną, jednak nim to zrobi zamienia kilka słów z innym gangsterem, który pojawił się pod bramą więzienia i przypomniał mu o długu, który musi spłacić. I tak Skalski znowu zaczyna knuć, przygotowywać intrygi i robić podkład pod nowe plany oszustw, na których zamierza zarobić naprawdę duże pieniądze i zacząć żyć tak jak mu się podoba. Idzie do celu po trupach, nie zważając na własne dzieci , żonę i kochające go kobiety, które pojawiają się na jego drodze. Jest bezwzględny i całkowicie zapatrzony w cele, które przed sobą stawia.....

Miłość czyni dobrym to znakomicie przygotowana i napisana powieść, która porywa czytelnika w sensacyjną podróż w czasie śladami Daniela Skalskiego. Intrygi, matactwa, genialne przekręty finansowe i nieszczęśnicy, którzy stanęli mu na drodze i stracili wiele w swoim życiu. Skalski bowiem nie liczy się z nikim i z niczym, centrum jego świata jest on sam. Miewa słabostki, ale liczy się cel i pieniądze. Miłość czyni dobrym znakomicie się czyta i pomimo znacznej objętości, książkę czyta się błyskawicznie z ogromną ciekawością. Polecam serdecznie!

 

 Książkę Miłość czyni dobrym oraz  nowości książkowe

 

 

 

2 komentarze:

  1. Nie czytałam pierwszego tomu. Fajnie, że książkę czyta się długo, ale ja na razie nie planuję zapoznawać się z tą serią.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Twórczość tej autorki jeszcze przede mną.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...