wtorek, 23 lutego 2021

22/2021 Diabeł tylko się uśmiechnął - Sylwia Brataniec

Pierwszy tom nowej trylogii kryminalnej spod pióra młodej, niezwykle utalentowanej polskiej autorki!Anna Rodan, emigrantka z Polski, z nową tożsamością i nielegalnie zaciągniętym długiem traci pracę kelnerki w Paradise Hotel. Gdy wraca do mieszkania, poznaje aroganckiego właściciela, który z nieznanych jej przyczyn wyrzuca ją z windy. Tymczasem w budynku obok ginie kluczowy świadek w sprawie dotyczącej handlu bronią. Do śledztwa zostaje zaangażowany doświadczony detektyw Christopher Brank oraz młody, bardzo ambitny Jeremy Stoleman.  Po przesłuchaniu ludzi w hotelu okazuje się, że wszyscy mają solidne alibi, a morderca nie pozostawił żadnych śladów… Żadnych? Logika podpowiada co innego. Zwłaszcza że właścicielem Paradise Hotel jest brat wyjątkowo przebiegłego przestępcy – Ricka Freekraina. Jakby tego było mało, Anna Rodan ku swojemu przerażeniu odkrywa, że mężczyzna, który tak ją wystraszył w windzie, pojawia się w jej snach i to w zupełnie innym charakterze, niżby chciała

Format: ebook
Ilość stron: 442
Wydawnictwo: Niezwykłe. 

Diabeł tylko się uśmiechnął to pierwszy tom nowej trylogii kryminalnej Sylwii Brataniec, który poleciła mi koleżanka - i idealnie trafiła w mój gust. Książka okazała się świetnie napisana, a finał mnie rozbroił i już nie mogę doczekać się kontynuacji. Czytelnik zostaje zostawiony w stanie zawieszenia i niesamowitej ciekawości!

Anna Rodan vel Pchła jest Polką, która pracuje za granicą kraju w hotelu Paradise. Pewnego dnia na skutek splotu wydarzeń poznaje niezwykle intrygującego mężczyznę w windzie, ale również traci pracę i zostaje przesłuchana przez policję. Dziewczyna do tej pory wynajmowała mieszkanie na dachu hotelu, jednak znowu nadchodzi czas, aby uciekać. ma wprawę w ucieczkach, bo ucieka całe swoje życie... W hotelu dochodzi do morderstwa, a urocza kelnerka staje się jedną z podejrzanych. W śledztwo zostaje zaangażowana grupa śledczych, wśród których jest Ewa, jak się później okazuje siostra Anny. Kobiety nie widziały się od lat, a teraz jedna jest zwierzyną, a druga łowcą. Pomiędzy nimi pojawia się niezwykle przystojny, a przy tym groźny i przebiegły Rick, gangster i jeden z właścicieli hotelu. Anna zmuszona jest z nim współpracować i udawać jego dziewczynę, co najpierw strasznie ją drażni, jednak z czasem zakochuje się w tym mężczyźnie. Niestety, jest  tylko marionetką w jego grze....

Diabeł tylko się uśmiechnął to znakomity początek niezwykle wciągającej trylogii. Mam nadzieję, że kolejne tomy będą trzymać się wysoko postawionej przez Autorkę poprzeczki. ponieważ pierwszy tom okazał się naprawdę świetnie napisany, a finał zaskakujący. Bardzo jestem ciekawa, jak rozwinie się sytuacja i jak potoczą się dalsze losy sióstr. Polecam gorąco!

 

Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

 

2 komentarze:

  1. Ostatnio zauważyłam ją na legimi, więc myślę, że za jakiś czas przeczytam tę książkę. Nie wiedziałam, że ma być kolejny tom.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach poznać tę trylogię.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...