niedziela, 9 maja 2021

50/2021 Krew - Max Czornyj

W makabrycznych okolicznościach zostaje zamordowana kobieta. W miejscu kaźni zabójca pozostawia upiorną wiadomość. Czy jej adresatami są śledczy? A może bezpośrednio komisarze Deryło i Haler? Krąg podejrzanych szybko się rozszerza i obejmuje nawet funkcjonariuszy lubelskiej komendy. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od niebezpieczeństwa. Zdaje się, że zabójca zaczyna kolejne polowanie. Jaka motywacja przyświecała mordercy? Co oznaczało jego przesłanie? 

Okładka: miękka
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Eryk Deryło tom 8

Pewnie się powtórzę, ale Max Czornyj to mój zdecydowany faworyt wśród polskich autorów thrillerów. Jest nieprzewidywalny i tworzy niezwykły klimat i napięcie w swoich książkach. A Eryk Deryło jest w czołówce listy moich ulubionych bohaterów, więc z wielką przyjemnością przeczytałam 8 tom jego przygód. Jeśli makabryczne sprawy można nazwać przygodami....

Eryk Deryło nadal zmaga się ze swoimi demonami i w sumie jest bardzo samotny, bowiem z córką ma ograniczony kontakt. Niby chciałby przejść na emeryturę, a jednak zawsze jest jeszcze jedna ważna sprawa, którą musi się zająć. Jego jedynym wsparciem i można powiedzieć, ze przyjaciółką, jest jego partnerka, Tamara Haler, która również ma swoje tajemnice. Dwójka dziwaków tworząca idealny kryminalny duet. 

Nowa sprawa, którą muszą się zająć Haler i Deryło jest naprawdę makabryczna. Młoda kobiet żywcem ugotowała się w domowej saunie, ale nie był to przypadek, bowiem drzwi zostały zablokowane, a na nich napisano CIERP... Duet śledczy przystępuje do działań, kiedy okazuje się, z nie jest to jedyne takie morderstwo. Kolejną ofiarą jest sześćdziesięcioletnia pani domu, która opiekuje się chorym mężem. Jak psychopata dobiera swoje ofiary? Co go napędza? Deryło potrzebuje trochę czasu nim z Tamarą wpadają na trop zabójcy. Ślady prowadzą w przeszłość, a zemsta okazuje się motorem napędowym tych działań. Kto okaże się skuteczniejszy - policja czy zabójca? 

Krew to znakomicie napisany i mrożący krew w żyłach thriller, który porywa czytelnika i sprawia, że ciarki chodzą mu po plecach. Opisane zbrodnie są szczególnie makabryczne i tak bardzo w stylu Czornyja, że nawet nie znając autora wiedziałabym, ze to jego dzieło. Krew jest mocna i przerażająca, a jednak trudno ją odłożyć! Polecam gorąco :)
3 komentarze:

 1. Koniecznie muszę poznać ten cykl. Dopiero niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z twórczością tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo słyszałam o tym autorze, ale póki co nie ciągnie mnie do jego powieści.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zobaczymy. Może po nią sięgnę, choć na półce czekają ostatnie książki tego autora.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...