czwartek, 6 maja 2021

49/2021 Wianek z lawendy - Agnieszka Olejnik

Czy miłości trzeba szukać, czy wystarczy czekać, aż sama nas znajdzie? Nika opiekuje się chorą matką i uważa, że jej szansa na szczęście przepadła dawno temu. Inka została zdradzona, ale nie zamierza poddać się tak łatwo. Jakub snuje swoje marzenia o związku idealnym. Ścieżki trojga przyjaciół ze szkolnej ławy przetną się pewnego dnia - a ta odnaleziona po latach przyjaźń na swój sposób odmieni życie każdego z nich. W Prowansji, krainie pachnącej lawendą, Nika znajdzie coś, czego się nie spodziewała. Życie ma dla niej więcej niż jedną niespodziankę 

Okładka: miękka
Ilość stron:   384
Wydawnictwo: Filia 

Wianek z lawendy porywa, wzrusza, wręcz pachnie niesamowitą lawendą. Cudowna książka, magiczny wręcz klimat i fabuła utkana, zarówno na trenie Polski, jak i niezwykłej Prowansji. Uwielbiam takie klimatyczne opowieści z tajemnicą rodzinną w tle - Agnieszka Olejnik stworzyła majstersztyk, który pochłania się całą sobą.

Piękna okładka zapowiada równie fascynujące wnętrze. Wianek z lawendy opowiada o poszukiwaniu siebie, swoich korzeni, przeszłości, ale i  stawianie czoła teraźniejszości i walkę o miłość. 

Po latach los łączy na nowo trójkę przyjaciół ze szkoły - Berenikę, Halinkę i Jakuba. Każde z nich ma już swoje doświadczenia życiowe, niekoniecznie pozytywne, wszyscy są samotni, ale razem tworzą niezwykłe połączenie i dają sobie wsparcie i siłę. Berenika, artystka, mieszka z ciężko chorą matką, Halinka po rozwodzie jest sama i stanowi wielkie wsparcie dla Niki. Natomiast Jakub, lekarz, wychowuje samotnie nastoletniego syna po odejściu jego matki i śmierci rodziców, którzy mu pomagali. Wszyscy szukają miłości, a jednak każde  nich inaczej do tego podchodzi. Halinka zakłada konto na portalu randkowym i spotyka Jerzego. Jakub prowadzi korespondencyjną znajomość z Laurą, której nigdy nie poznał osobiście. A Nika..... najpierw musi pozbierać się po śmierci matki i zrozumieć swoją przeszłość, mocno wspiera ją w tym Jakub. Kobieta wyrusza samotnie w podróż do Prowansji w poszukiwaniu śladów ojca i swoich korzeni. Wynik jej wyprawy wiele zmienia w jej życiu i dodaje jej sił, wiary w dążeniu do szczęścia.

Wianek z lawendy mnie zachwycił i porwał w swe ramiona. Przepiękna opowieść o miłości, rodzinnych tajemnicach i sile ludzkich uczuć. Wszystko cudownie wplecione w prowansalskie klimaty, pełne smaków i niezwykłych zapachów. Fabuła przemawia do wyobraźni, a opisane sceny wręcz przewijają się jak  obrazy w umyśle czytelnika. Było pięknie :)

 


 

2 komentarze:

  1. Świetnie, że cię zachwycił. Ja na ten moment nie szukam takiej książki, ale wiem komu ją polecić.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam tylko jedną książkę tej autorki, ale bardzo mi się podobała i chcę kontynuować przygodę z Jej twórczością, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten tytuł wpadnie w moje ręce.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...