niedziela, 13 czerwca 2021

62/2021 Greenwich Park - Katherine Faulkner

Helen Thorpe wiedzie idealne życie w Greenwich Park, jednej z najzamożniejszych dzielnic Londynu. Razem z Danielem, cenionym architektem i kochającym mężem, mieszkają w imponującym wiktoriańskim domu, mają grono zaufanych przyjaciół i z niecierpliwością wyczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Ale ta beztroska sielanka to tylko pozory. Gdy na zajęciach w szkole rodzenia Helen poznaje Rachel, energiczną i bardzo bezpośrednią samotną matkę, nie wie jeszcze, jaką rolę nowa znajoma odegra w jej życiu. Wkrótce Rachel, która jest w trudnej sytuacji życiowej, wprowadza się na jakiś czas do domu Thorpe’ów. Helen zaczyna niepokoić dziwne zachowanie nowej przyjaciółki. Odkrywa, że Rachel potajemnie przegląda ich laptop, natrafia też na dwuznaczne liściki. Kiedy Rachel znika bez śladu, w mediach pojawiają się informacje, że nie była tym, za kogo się podawała… Kto stoi za zniknięciem Rachel? Kim tak naprawdę była ta dziewczyna i dlaczego aż tak bardzo zależało jej na zbliżeniu się do rodziny Thorpe’ów? Szokujące odkrycia na zawsze zmienią życie mieszkańców Greenwich Park.

Okładka: miękka
Ilość stron: 380
Wydawnictwo: MUZA SA 
 
 Kathrine Faulkner to debiutantka, a jednak jej thriller zapada w pamięć!

Greenwich Park to świetnie napisana powieść, która trzyma w napięciu od pierwszych stron. Jest zupełnie nieprzewidywalna i trudno określić kto tutaj jest dobrym, a kto złym charakterem. Przekonuje się o tym główna bohaterka powieści, Helen Thorpe, mieszkająca w Greenwich Park ze swoim mężem, architektem, w kamienicy po rodzicach. Pomimo, ze dom jest piękny, to właściciele zdecydowali się na jego remont i teraz Helen, która jest w zagrożonej ciąży i przebywa w domu - nie ma w nim ani spokoju ani wyciszenia, tylko odgłosy remontu i kręcących się pracowników. Wytchnieniem jest wyjście do szkoły rodzenia, choć bywa tam sama, gdyż Daniel nie ma czasu, by jej towarzyszyć. Tam poznaje młodą dziewczynę, Rachel, która również jest w ciąży.Są zupełnie inne, jednak Helen dopuszcza dziewczynę do siebie, bo czuje się ostatnio bardzo samotna.
Dziwnym zbiegiem okoliczności zaczyna spotykać Rachel na każdym kroku - podczas spaceru, spotkań z przyjaciółmi, aż wreszcie zaczyna się pojawiać w ich domu. Aż pewnego dnia zatrzymuje się u Thorpe'ów na jakiś czas... i problemy zaczynają narastać aż wreszcie po kłótni z Helen podczas rodzinnej imprezy, nagle Rachel znika... a potem pojawia się policja, która szuka zaginionej dziewczyny. Co z tego wyniknie??? Na pewno nic dobrego, a życie Helen ulegnie diametralnej zmianie.

Greenwich Park to doskonale skonstruowany thriller, a autorka bardzo skutecznie wodzi czytelnika za nos, aby zupełnie zaskoczyć na finale. Powieść jest pełna mrocznego klimatu, pełnego niepokoju, niedopowiedzeń i tajemnicy z przeszłości. Czyta się ją błyskawicznie i z dużym zainteresowanie - warto poświęcić czas na przeczytanie debiutanckiej powieści Katherine Faulkner - polecam!

 
 

 

2 komentarze:

  1. Zauważyłam, że są dwie grupy czytelników tej książki. Jednym się podoba, drugim nie. Fajnie, że tobie się spodobała.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chcę przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...