wtorek, 23 listopada 2021

138/2021 Gwiazdka z brokatem - Anna Szczęsna

Gwiazdka z brokatem – piękna świąteczna powieść Anny Szczęsnej, autorki Sztuki dawania prezentów! Życie Basi wypełnia praca w sklepie papierniczym, który prowadzi. Bibuły, ozdobne papiery, naklejki, brokaty – to ją angażuje, pozwala zapomnieć o samotności i jest jej prawdziwą pasją. W pracy i w życiu zawsze może liczyć na pomoc przyjaciółki Leny, która szczególnie teraz, kiedy Basia straciła rodziców, jest dla niej ogromnym wsparciem. Pewnego dnia Basia spotyka starszą panią, pracującą kiedyś w bibliotece, którą zna z dzieciństwa. Okazuje się, że jej warunki życia są fatalne. Ponieważ zbliżają się święta, Basia proponuje kobiecie, że mogą spędzić je wspólnie. Wtedy też poznaje literackiego wychowanka starszej pani, Jędrzeja, który wywiera na Basi wyjątkowe wrażenie. Kiedy wszystko zaczyna się układać, dochodzi do tragicznego wypadku. Czy rozdzieli ON bohaterów, czy przeciwnie – jeszcze silniej splecie ich losy?

Format: ebook
Ilość stron: 416
\Wydawnictwo: Kobiece


Bardzo lubię książki Anny Szczęsnej są kobiece, mądre i klimatyczne. Ubiegłoroczne święta kojarzę z jej Sztuką dawania prezentów, a lato spędziłam z Dziewczyną z wiatrem we włosach - pani Ania potrafi pięknie pisać i z pozornie banalnych historii stworzyć coś chwytającego za serce. 

Gwiazdka z brokatem to ciepła, świąteczna historia, która mocno podkreśla to, co życiu człowieka jest naprawdę ważne - przyjaźń, rodzina, miłość i pomocna dłoń obok. Basia jako dziecko straciła w wypadku rodziców i mieszkała ze swoją ciocią, która zupełnie nie nadawała się na opiekunkę. Jej wsparciem była bibliotekarka, pani Maria, która zaraziła ją miłością do książek i ...papieru. Na pasji do papieru, Basia zbudowała swoją przyszłość otwierając najpierw sklep internetowy a potem niewielki sklepik papierniczy w pobliżu domu, który prowadzi wraz z Leną, z którą się zaprzyjaźniła. Stoi mocno na ziemi, nie ma przyjaciół, oprócz Lenki, ale i nie dopuszcza ludzi do siebie bojąc się zranienia. Sklep to jej miłość, pasja i dziecko, które stworzyła. Pewnego grudniowego dnia, przypadkowo na cmentarzu spotyka swoją bibliotekarkę, która skręciła nogę. Pomaga jej i tym samym odnawiają starą znajomość, Basia opiekuje się panią Marią i zaprasza ją do siebie na Wigilię. Kobieta zgadza się po wielu namowach i ta wizyta odmienia życie obu kobiet - nieodwracalnie....

Gwiazdka z brokatem to opowieść, która niesie pokłady optymizmu i otula czytelnika jak ciepły koc. Jest piękna, wzruszająca, a przy tym mądra i skłaniająca do refleksji. Pokazuje jak długo człowiek może zmagać się z traumą i jak mocno dzieciństwo odbija się na dorosłym życiu człowieka. 
Przeczytałam z ogromną radością i cieszyłam się każdą stroną i każdym kolejnym krokiem Basi ku nowemu - polecam gorąco :)Książka dostępna  w formacie e-book na Legimi.pl


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...