poniedziałek, 8 sierpnia 2022

102/2022 AS - Dagmara Andryka

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka stopniowo odkrywająca swoją niebezpieczną rodzinną historię, i Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, niezbyt radząca sobie w życiu offline - ten silny kobiecy duet zakłada agencję detektywistyczną, która podejmuje się najtrudniejszych wyzwań. 
ażdy tom to osobna, misternie skonstruowana zagadka kryminalna, której wątki przeplatają się z prywatnym życiem bohaterek. As" to drugi po "Królu" tom tetralogii "Anna Maria Kier". Kolejne tomy, "Dama" i "Walet", są w przygotowaniu. Jak bardzo środowiska mediów społecznościowych i te z małych miasteczek są do siebie podobne. Jakże skutecznie i jedne, i drugie potrafią wywołać traumę… Do Anny Marii Kier trafia Lukrecja Woźniak-Bąk, była prostytutka, a obecnie popularna autorka powieści erotycznych publikująca pod pseudonim Looka Wood. Ma ogromną liczbę obserwatorów w mediach społecznościowych, ale nikt z nich nie wie, że z powodu nadwagi i niezbyt atrakcyjnego wyglądu do prowadzenia profilu pisarka wynajęła zgrabną dublerkę, Katarzynę Wieczorek. Dublerka zaczyna otrzymywać pogróżki i staje się ofiarą stalkingu. Zagrożenie narasta, a gdy dochodzi do najgorszego, pojawia się pytanie, kto był prawdziwym celem prześladowcy. Przemyślne konstruowane groźby doprowadzają Lukrecję na skraj załamania nerwowego. Zaczyna się wyścig z czasem i konieczny okazuje się powrót do mrocznej przeszłości Looki Wood.

Okładka: miękka
Ilość stron: 375
Wydawnictwo: Prószyńki i S-ka
Cykl: Anna Maria Kier (tom 2)


Był Król, to teraz jest As czyli kolejny tom opowieści o byłej policjantce Annie Marii Kier, która po zakończeniu służby zdała licencję i otworzyła wraz z Wandą Lechicką, specjalistką od cyberprzestrzeni, własną agencję detektywistyczną. Anna zmaga się aktualnie z własną przeszłością, ojcem, który okazał się kimś innym niż jej się wydawało, byłym mężem, którego chyba w ogóle nie znała i chorym synem, a ... i jeszcze z nowym partnerem, któremu chyba nie do końca ufa... Praca pomaga jej przetrwać, bo uwielbia to, co robi. Najnowsza sprawa, którą się zajmuje dotyczy pisarki powieści erotycznych Looki Wood, której dublerka jest stalkowana w sieci. Dziewczyna zajmuje się kontem social media pisarki i robi to świetnie, jednak ostatnio jest atakowana przez mężczyznę, fetyszystę stóp. Pisarka jest tym zaniepokojona i zleca sprawę pani Kier. Na skutek wielu zdarzeń dublerka zostaje zabita, a ślady prowadzą w przeszłość pisarki, która nie chce włączać w sprawę policji. Kier uruchamia swoje znajomości i dąży do rozwiązania sprawy.  Przy okazji spotyka się również z ojcem i jej życie wywraca się do góry nogami...

AS to świetnie napisana powieść sensacyjno-kryminalna, którą czyta się z ciekawością i dużą przyjemnością. Wartka akcja, zabawne dialogi i intrygujące połączenie przeszłości z teraźniejszością sprawiają, że książkę pochłania się w jedno popołudnie. Polecam serdecznie i z niecierpliwością czekam na kolejny tom cyklu.


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...