poniedziałek, 15 sierpnia 2022

105/2022 Apartament - Izabela Janiszewska

W tak idealnym miejscu nawet zbrodnie muszą być doskonałe. 
Wszystkie małżeństwa mają swoje tajemnice. Lecz tylko niektóre z nich są równie wstrząsające. Nina i Tomasz Engelowie przyjeżdżają do luksusowego hotelu w Karkonoszach na upragniony weekend. Kurort zdaje się wymarzonym miejscem na odpoczynek, do czasu gdy Nina znika bez śladu. Jakby rozpłynęła się w powietrzu… Zrozpaczony Tomasz próbuje dotrzeć do prawdy, ale szybko przekonuje się, że ta ma wiele odcieni, a wersje wydarzeń poszczególnych świadków znacząco różnią się od tej pamiętanej przez mężczyznę. Komu zaufa, nie będąc pewnym, czy może wierzyć samemu sobie? „Apartament” to klimatyczny thriller psychologiczny o bólu, który nie ustaje, i krzywdach, których echo słychać nawet po latach.

Format: ebook
Ilość stron: 368
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Apartament to naprawdę mocny i trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Naprawdę doskonale napisany i skonstruowany - dawno nie czytałam tak mocnej i zupełnie nieprzewidywalnej książki, choć wykorzystany motyw zaginięcia jest dość popularny zarówno w literaturze, jak i w filmach. Autorce jednak udało się mnie zwieść i zapędzić a kozi róg. Przyznaję, że zakończenie jest majstersztykiem, jak i cała fabułą. Powieść nieustannie trzyma w napięciu, a czytelnik zaczyna tworzyć własne wersje zdarzeń, zupełnie nie zbieżne z wizją autorki i to jest wielki atut  tej powieści - nieprzewidywalność i zaskoczenie! 

Tomasz Engel, pisarz, wraz ze swoją młodą małżonką udają się na weekend do luksusowego hotelu w Karkonoszach, który ma dać im wytchnienie od codzienności, a jemu natchnienie do nowej książki. Pod koniec trasy Nina wysiada z auta i postanawia dojść do hotelu pieszo, Tomasz melduje ich i udaje się do apartamentu, gdzie później pojawia się żona. Kobieta jest zmęczona i kładzie się spać, a Tomasz idzie do restauracji coś zjeść. Zabiera ze sobą tajemniczą kopertę, którą znalazł w rzeczach  żony. Pomimo kłopotów z alkoholem kusi się na drinka, a potem kolejnego... poznaje tam tajemniczego Wiktora, który odegra ogromną rolę w dalszych zdarzeniach. Pijany udaje się do pokoju, a kiedy się budzi nie znajduje Niny w pokoju. Później okazuje się, że nie ma jej rzeczy, a kiedy zaczyna jej szukać, nikt w hotelu jej nie widział i wszyscy twierdzą, że przyjechał tu sam. Mężczyzna toczy wojnę z wszystkimi wokół i desperacko szuka żony. Okazuje się, że sprawa ma drugie dno.... Jakie? Przekonajcie się sami! Naprawdę warto - to jeden z najlepszych thrillerów, jakie  czytałam!


Książka dostępna  w formacie e-book na Legimi.pl

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...