niedziela, 18 września 2022

119/2022 Córki tęczy - Hanna Cygler

Co się stanie, kiedy spotkają się dwie kobiety, które w zwykłych okolicznościach nigdy by się nie poznały?
Joy Makeba mieszka w Pretorii w Republice Południowej Afryki. Opiekuje się dwiema siostrami i każdego dnia walczy o przetrwanie. Zuzanna Fleming jest właścicielką fabryki w Gdańsku. Nie brakuje jej niczego oprócz miłości. Przystojny Jack proponuje jej egzotyczne wakacje. Mają być noclegi w luksusowych hotelach, wypoczynek na łonie natury i podziwianie dzikich zwierząt podczas safari. Szybko jednak wspaniały urlop przerodzi się w walkę o życie? Kiedy życie nagle wymyka się spod kontroli, zaczyna się prawdziwy thriller. Córki tęczy to historia o kobiecej solidarności i potrzebie niesienia sobie pomocy, niezależnie od koloru skóry.

Format: ebook
Ilość stron: 328
Wydawnictwo: LUNA

Hannę Cykler cenię wysoko i mam wrażenie, że jej książki towarzyszą mi od zawsze. Bardzo mnie cieszy wznowienie starszych powieści przez Wydawnictwo Luna z cudownymi okładkami oraz wydanie najnowszej, inspirowanej pobytem Autorki w RPA i jej wrażeniami, które przelała na karty Córek tęczy.

Córki tęczy to niezwykle egzotyczna powieść, która dzieje się równocześnie w Polsce i w RPA. Opowiada o losach dwóch kobiet, zupełnie obcych sobie, zupełnie innych, których nic nie łączy, bo żyją na różnych krańcach świata, a jednak ich ścieżki się splotą... Joy  Makeba mieszka w Pretorii w dzielnicy slumsów i ciężko pracuje, aby utrzymać swoje dwie małe siostry bliźniaczki. Jej matka nie żyje, a ojciec nie interesuje się córką i nie pomaga jej. Po rozwodzie zabrał ze sobą syna, jej brata Steve'a, a ją pozostawił z matką, która związała się z innym mężczyzną i z nim miała bliźniaczki. Joy  jest bardzo ciężko, ale stara się zapewnić godne życie siostrom, sama rezygnując z ambicji i edukacji. 
Tymczasem w Gdańsku żyje Zuzanna Fleming, bizneswoman, która prowadzi swoją firmę, ma dorosłego syna i byłego męża. Od ponad dwudziestu lat jest sama i praca jest dla niej najważniejsza. Przyjaciółki namawiają ją na znalezienie partnera na portalu randkowym i tak kobieta wyrusza do RPA, aby poznać mężczyznę poznanego w internecie. Pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności zostaje w RPA porwana, a za jej życie żądany jest okup. Przypadkowo trafia na jej ślad Joy, która narażając się na niebezpieczeństwo postanawia jej pomóc i uratować ją, pomimo, że wie, że zamieszany w tą sprawę jest jej brat. Dziewczyna okazuje nie lada odwagę, jednak przy okazji dowiaduje się, że ten komu ufała, jest przestępcą...Jej życie zmienia się nieodwracalnie, ale nadal pozostaje wierna swoim wartościom.

Córki tęczy to piękna opowieść o sile kobiet, ich zdolności do poświęceń, ale i do walki o własne szczęście i przyszłość. To przepięknie napisana, głęboka powieść, która chwyta za serce i skłania do przemyśleń, a przepiękna okładka sprawia, że żal ją odkładać. Polecam gorąco - Hanna Cygler na jak zwykle wysokim poziomie!!!Książka dostępna  w formacie e-book na Legimi.pl
3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...