piątek, 25 listopada 2022

145/2022 Dama - Dagmara Andryka

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka stopniowo odkrywająca niebezpieczną rodzinną historię, i Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, niezbyt radząca sobie w życiu offline - ten silny kobiecy duet zakłada agencję detektywistyczną, która podejmuje się najtrudniejszych zadań. 
Każdy tom jest osobną zagadką kryminalną, której wątki przeplatają się z prywatnym życiem bohaterek. "Dama" to trzeci po "Królu" i "Asie" tom tetralogii "Anna Maria Kier". Ostatni tom, "Walet", jest w przygotowaniu. Do agencji detektywistycznej zgłasza się kobieta, której kilka lat wcześniej zaginęła córka. Matka podejrzewa byłego męża, ponieważ dawniej znęcał się nad rodziną, a tuż po zaginięciu dziecka obnosił się z dużą gotówką. Niczego mu wtedy nie udowodniono, teraz jednak pojawił się kolejny ślad - znalazły się klucze, które feralnego dnia były w wózku dziewczynki. Śledztwo jest trudne, powrót do przeszłości nie daje żadnej odpowiedzi, dopóki… nie dochodzi do zniknięcia kolejnego dziecka.

Format: ebook
Ilość stron: 328
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Anna Maria Kier tom 3

Ach jak ja lubię ten cykl :) I w dodatku każdy kolejny  tom jest jeszcze lepszy od poprzedniego i zamiast rozjaśniać, wikła całą fabułę - świetna robota Dagmara Andryka!

Dama to trzeci tom cyklu o prywatnej detektyw Annie Marii Kier, byłej warszawskiej policjantce, która wraz z przyjaciółką Wandą Lechicką założyła biuro detektywistyczne. Aktualnie jej życie wywróciło się do góry nogami, ojciec okazał się mafiozem, były mąż, któremu ufała, jego informatorem, a syn jest ciężko chory i zapatrzony w dziadka. Kobieta nikomu nie ufa, odcięła się od przyjaciela i pozostała jej tylko Wanda. Trafiają na nową sprawę, która wiąże się z porwaniem dziecka sprzed wielu lat. Kiedy zaczynają się nią zajmować zostanie porwane kolejne dziecko powiązane ze sprawą sprzed lat. Tropy prowadzą do handlu dziećmi na szerszą skalę. Sprawę udaje się rozwiązać, a Anna Maria może zając się synem i pojechać wraz z nim zagranicę na operację w prywatnym szpitalu. Obiecuje sobie jednak, że po powrocie zajmie się wyjaśnieniem sprawy jej zamo0rdowanej przed laty matki.  Temat wróci szybciej niż się spodziewa, a wynik będzie zaskakujący.

Dama to znakomita powieść, trzymająca w napięciu i świetnie napisana. Autorka rozwija wątki i  zaskakuje czytelnika, napięcie rośnie z każdym, tomem i już nie mogę doczekać się kolejnej części. Polecam cały cykl!


Książka dostępna  w formacie e-book na Legimi.pl
2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...