niedziela, 27 listopada 2022

146/2022 Dziedzictwo Orquídei Diviny - Zoraida Córdova

Wciągającą opowieść o tajemniczym dziedzictwie i sile drzemiącej w rodzinie. Głęboko ukrywany sekret oraz zagadka, której rozwiązanie prowadzi do Ekwadoru, sprawiają, że „Dziedzictwo Orquídei Diviny” pochłonie miłośników historii o współczesnych wiedźmach. 
Członkowie rodziny Montoya są nauczeni, by nie zadawać zbyt wielu pytań. Już dawno przestali dociekać, jakim cudem ich spiżarnia jest zawsze zapełniona albo dlaczego ich nestorka rodu nigdy nie opuszcza swojego domu – ani na zakończenie studiów, ani na ślub, ani na chrzciny. Gdy nadchodzi dzień, w którym Orquídea Divina zaprasza rodzinę na swój pogrzeb oraz by rozdać spadek, wszyscy mają cichą nadzieję, że w końcu jej sekrety wyjdą na jaw. Zamiast tego Orquídea przemienia się w drzewo ceiba, swoich bliskich pozostawiając z jeszcze większą liczbą pytań niż odpowiedzi.

Okładka: twarda
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: Kobiece

Dziedzictwo Orquidei Diviny przyciąga nieszablonową fabułą pełną tajemnicy, którą skrywa rodzina głównej bohaterki i w dużej mierze ona sama. To opowieść na pograniczu baśni, a przy tym niesamowicie realna i pięknie napisana. Czytałam delektując się każdą stroną - to dla czytelnika uczta literacka i dzieło literatury latynoamerykańskiej, koło którego nie można przejść obojętnie.

Dziedzictwo Orquidei Diviny to porywająca opowieść o pełnym tajemnicy dziedzictwie rodziny Montoya. Tajemnicę nosi w sobie nestorka rodu, Orquidea Divina i zabierze ją z sobą do grobu, a rodzina chcąc poznać jej sekret będzie musiała udać się aż do Ekwadoru. Rodzina Montoya żyje przyjmując pewne rzeczy jak oczywistość, bez drążenia tematu i zadawania pytań - tak było zawsze, jak zawsze była pełna spiżarnia, a babka nigdy nie opuszcza domu. Są zaskoczeni, kiedy otrzymują zaproszenie od Orquidei na jej ceremonię umierania i na pogrzeb - liczą, że w końcu wszystkie rodzinne tajemnice zostaną wyjaśnione. Tak się jednak nie dzieje - wręcz przeciwnie! Orquidea Divina zamiast umrzeć jak każdy normalny człowiek zmienia się ... w drzewo i pozostawia swoich bliskich w jeszcze większej konsternacji. Po jej śmierci objawiają się dary wzmacniając swoimi mocami Reya, Marimar i Rhiannon. Wkrótce jednak na rodzinę pada strach, bowiem ktoś  zaczyna badać drzewo Orquidei, a łamiąc jego gałęzie niszczy ich ród. Jej potomkowie, aby uratować swoją rodzinę i dziedzictwo, muszą wyruszyć w podróż aż do Ekwadoru, gdzie babka pogrzebała swoje tajemnice4. Czy uda im się je odnaleźć i uratować rodzinę? Przekonajcie się sami!

Dziedzictwo Orquidei Diviny to niesamowita, wręcz mistyczna opowieść, która porywa czytelnika i nie pozwala o sobie zapomnieć. Jest niezwykle oryginalna i zdecydowanie wyróżnia się na księgarskich pólkach, nawet samą okładką. To powieść, którą koniecznie trzeba przeczytać!!!!
  

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale naprawdę mnie nią zainteresowałaś.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...