wtorek, 29 listopada 2022

147/2022 Świąteczna mordercza gra - Alexandra Benedict

Wygrać i przeżyć może tylko jedno z nich. Wskazówek jest dużo, ale trupów jeszcze więcej… 
Lily Armitage nigdy nie zamierzała wracać do Endgame. To tu dwadzieścia jeden lat temu w Boże Narodzenie zmarła jej matka. Śmierć ukochanej ciotki sprawia, że Lila musi przyjechać do rodzinnej posiadłości, aby po raz ostatni wziąć udział w rodzinnej tradycji: corocznym poszukiwaniu skarbów. Na czym polega gra? Należy rozwiązać dwanaście wskazówek, aby znaleźć dwanaście kluczy. Co jest nagrodą? Akty własności posiadłości. Lily nie zależy na spadku. Ale ciotka złożyła jej jeszcze jedną obietnicę: wskazówki ujawnią, kto naprawdę zabił matkę Lily wiele lat temu. Przez dwanaście dni dziewczyna musi mieszkać w Endgame House ze swoimi kuzynami. Szybko staje się jasne, że każdy z członków jej rodziny ma własne powody, by wygrać tę rozgrywkę. I nie wszyscy grają uczciwie… Gdy burza śnieżna odcina ich od świata, gra staje się śmiertelnie niebezpieczna. Teraz każdy walczy nie o spadek, ale o przeżycie.

Format: ebook
Ilość stron: 384
Wydawnictwo: Kobiece

Świąteczna mordercza gra to niesamowicie smakowita lektura w stylu Agathy Christie i świątecznym klimacie, mroczna i wciągająca! Bardzo mi się podobała!

Świąteczna mordercza gra rozgrywa się podczas świąt Bożego Narodzenia w starej posiadłości na odludziu. Posiadłość jest również wygraną w grze, która jest efektem testamentu zmarłej Lilianny, która zaprosiła na świąteczną imprezę i grę swoich najbliższych. Zza grobu kieruje przygotowaniami do Świąt, co wielu się nie spodoba... I tak do zasypanej śniegiem posiadłości przyjeżdżają dzieci Lilianny, córka jej siostry i dzieci brata z rodzinami, tylko dorośli. Lily Armitage uwielbiała swoją ciotkę, która po śmierci jej matki w labiryncie przy posiadłości, zaopiekowała się nią. Tylko dlatego postanowiła tutaj przyjechać i już od progu zrzekła się praw do posiadłości, która prawnie jej się należała i tym samym zaakceptowała zasady gry. Gra rozpoczęła rywali8zację pomiędzy członkami rodziny, a najbardziej zaciekłym wrogiem Lily stałą się jej kuzynka Sara, córka Lilianny. Gra w Endgame stała się grą o wszystko...dosłownie. W makabrycznych okolicznościach zaczęli umierać uczestnicy gry i Lily czułą się jak potencjalny królik goniony przez wilka, wspierał ją kuzyn. Została nie dlatego, że pragnęła domu, ale dlatego, że ciotka w swoim liście dała znać, że tropem zagadek Lily zbliży się do wyjaśnienia śmierci swej matki. Lily nie przypuszczała, że w swoich sojuszach postawiła na złego konia, co omal nie doprowadziło do jej śmierci.

Świąteczna mordercza gra to lektura o niesamowitym, mrocznym, wręcz wiktoriańskim klimacie, gdzie akcja całej powieści dzieje się wewnątrz posiadłości Endgame. Uczestnicy zostają odcięci od świata - bez komórek, Internetu, sprawnych aut i z okolicą zasypaną śniegiem, a wokół krążący tajemniczy morderca. Ciarki chodzą po plecach, a czyta się z wyjątkowym smakiem i ciekawością - polecam gorąco!


Książka dostępna  w formacie e-book na Legimi.pl                                            
2 komentarze:

  1. Bardzo klimatyczna powieść się zapowiada, a takie niesamowicie lubię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam świąteczne książki, ale ta to niestety nie mój klimat.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...