piątek, 20 stycznia 2023

11/2023 Klątwa dla demona - Magdalena Kubasiewicz

Ktoś morduje magów, by utkać klątwę. I nawet Jagoda Wilczek nie potrafi powiedzieć ani na kogo, ani w jakim celu zostało rzucone przekleństwo. Wiedźma, włączona w śledztwo WMM, szybko odkrywa, że morderca to dopiero początek jej problemów. W warszawskiej enklawie źle się dzieje, a wszyscy zaangażowani w sprawę zdają się prowadzić swoje własne gry. Czy Wilcza Jagoda ma szansę powstrzymać klątwę, skoro nie jest pewna, kto jest jej sojusznikiem, a kto nieprzyjacielem?

Format: ebook
Ilość stron: 384
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Cykl: Wilcza Jagoda tom 3

Uwielbiam cykl o Wilczej Jagodzie autorstwa Magdaleny Kubasiewicz!
Jagoda Wilczek zwana Wilczą Jagodą albo Belladonną jest wiedźmą klątw, która ma pod swoimi skrzydłami uczennicę, siostrę swego byłego partnera. Jagoda jest bardzo samowystarczalna, a jej stosunki z rodziną, szczególnie z babką, są dość napięte. Bliska więź łączy ją z siostrą, która jest prawnikiem. W enklawie warszawskiej dochodzi do dziwnych zdarzeń i  WMM prowadzące śledztwo prosi Jagodę o pomoc, jednak Mario Olcha nie ujawnia wszystkich informacji. Okazuje się, że ktoś przy wykorzystaniu ofiar splata czarne klątwy skierowane na enklawę. Jagoda rozplatając nitki informacyjne niczym klątwę dochodzi do tego, że sprawcą jest pracownik WMM, Adrian Potocki, jednak w jej opinii zawładnął nim demon, co też potwierdza Uczeń Czarnoksiężnika. Wspólnie stawiają czoła niezwykłym wydarzeniom, które mogą zniszczyć enklawę. Dochodzi do złamania rozejmu z WMM i Jagoda wręcz zostaje aresztowana i niemal nie traci życia. Walka jest długa i żmudna, a wszystkie chwyty są dozwolone. Wyniku można się domyślić, ale szczegóły radzę doczytać, bo ta książka to znakomita opowieść. 

W Klątwie dla demona znajdziecie magów, klątwy, a nawet ożywającą syrenkę warszawską, czy też bazyliszka. Warszawskie podziemia kryją w sobie wiele tajemnic, w tym pradawnego demona, którego ktoś z chęci żądzy chciał wypuści, a na pewno nie skończyłoby się to dobrze dla enklawy i jej mieszkańców. Wilcza Jagoda po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, choć wiele ją to kosztowało! Znakomita opowieść - polecam serdecznie!


Książka dostępna  w formacie e-book na Legimi.pl2 komentarze:

  1. Również uwielbiam tę serię. Zaledwie kilka dni temu skończyłam tę część i już nie mogę doczekać się czwartego tomu.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...