poniedziałek, 12 kwietnia 2021

41/2021 Król Demonów - Elizabeth Briggs

Zawarłam pakt z diabłem. Teraz ON uważa, że należę do niego. Kiedy moja najlepsza przyjaciółka zaginęła w Las Vegas, wiedziałam, że tylko jedna osoba będzie w stanie mi pomóc. Lucas Yfer, playboy milioner, król Miasta Grzechu i… diabeł we własnej osobie. Jest mroczny, niebezpieczny i zabójczo przystojny. Ach, no i jest złem wcielonym. Muszę przystać na jego warunki. Jestem zdesperowana. Ale kiedy zawierasz pakt z diabłem, nie ma odwrotu. Od teraz jest właścicielem mojego ciała przez siedem nocy pełnych grzechu. Co gorsza, posiada również moją duszę – na całą wieczność. Jestem Persefoną wezwaną przez Hadesa i nie mam innego wyboru, jak tylko zejść do podziemi i zostać jego mroczną królową. Czy tli się jeszcze jakieś światło w tym czarnym sercu? A może pochłonie mnie jego ciemność? 

Okładka: miękka
Ilość stron:  312
Wydawnictwo: Kobiece

Od czasu do czasu sięgam po romanse paranormalne, ale staram się wybierać sprawdzone i rekomendowane pozycje. Tutaj nie sięgam w ciemno - za dużo ich jest na półkach i mocno różnią się poziomem. Król demonów to był świetny wybór - pochłonęłam powieść za jednym posiedzeniem w niedzielne popołudnie -napisana dobrze, ze smakiem, a zabawne dialogi sprawiają, ze przyjemnie się ją czyta.

Bohaterką jest zwykła młoda kobieta, Hannah, która przyjeżdża z małego miasteczka do Las Vegas w poszukiwaniu zaginionej przyjaciółki.  Przyjaciółka przyjechała do Vegas na konferencję bibliotekarską i zatrzymała się w ekskluzywnym hotelu, którego właścicielem jest Lucas Yfer, zwany diabłem. Hanna chwyta ostatniej deski nadziei,  musi podpisać z nim pakt i poprosić go o pomoc w odnalezieniu. Lucas stawia warunek  - musi z nim spędzić siedem dni i nocy, to zapłata za przysługę. Kobieta zgadza się, gdyż coś przyciąga ją do tego niezwykle przystojnego i mrocznego mężczyzny, jakby go skądś już znała.... Z czasem poznaje jego historię, ale i swoją przeszłość, a nawet poprzednie wcielenia. Okazuje się, ze bardzo wiele ich łączy, jednak ta znajomość okaże się bardzo niebezpieczna....Czy Lucasowi uda się odnaleźć jej przyjaciółkę i swego poddanego? Komuś bardzo zależy na dotarciu do Lucasa,a Hanna jest narzędziem do celu, jego słabym punktem...

Król demonów to pięknie napisana opowieść o odwiecznej walce Dobra ze Złem, o miłości, tęsknocie, stracie, ale również żądzy władzy i zemście. Znajdziecie tutaj magiczne istoty, które idealnie wpisały się w ludzki świat i rządzą Las Vegas. Anioły, demony, upadli, inkuby, wampiry, gargulce i ... ludzie, to wszystko znajdziecie w powieści Elizabeth Briggs, która otwiera cykl Wezwanie Lucyfera. Przeczytałam z przyjemnością i bardzo jestem ciekawa, co znajdę w kolejnych częściach tego cyklu - czuję się podekscytowana :) Polecam!

 

 Książkę Król demonów oraz  nowości książkowe

 

 

 

 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...