poniedziałek, 19 kwietnia 2021

42/2021 Ty będziesz następna - Jennifer Hillier

Kiedy szesnastoletnia Angela Wong, najpopularniejsza dziewczyna w szkole, znika bez śladu, nikt z jej przyjaciół nie ma pojęcia, co się mogło stać – ani Georgina Shaw, jej najlepsza przyjaciółka, ani Kaiser Brody, który przyjaźnił się z obiema dziewczynami. 
Czternaście lat później szczątki Angeli zostają znalezione w lesie za domem, w którym wychowywała się Geo. A Kaiser – teraz detektyw policji w Seattle – wreszcie poznaje prawdę: Angela była ofiarą Calvina Jamesa, nazywanego przez policję Dusicielem ze Sweetbay. Tego samego człowieka, który zamordował trzy inne kobiety. Dla wymiaru sprawiedliwości Calvin jest seryjnym mordercą, lecz dla Georginy to ukochany mężczyzna. W czasach liceum był jej pierwszą miłością. Ich związek, burzliwy i pełen przemocy, graniczył z obsesją, od momentu gdy się spotkali, aż do nocy, w której Angela została brutalnie zabita. Przez czternaście lat Geo wiedziała, co stało się z Angelą, lecz nie powiedziała ani słowa. Trzymała to w tajemnicy aż do dnia, gdy została aresztowana i posłana do więzienia. Gdy wszyscy sądzili, że wreszcie poznali prawdę, w ukryciu pozostało jeszcze wiele głęboko skrywanych sekretów. Wkrótce odnalezione zostają poćwiartowane ciała innych ofiar. Czy mordercą jest zbiegły z więzienia Calvin James, czy może w Seattle grasuje naśladowca słynnego Dusiciela ze Sweetbay? Prowadzący śledztwo policjanci zdają sobie sprawę, że to, co wydarzyło się tamtej strasznej nocy, było o wiele bardziej skomplikowane i mrożące krew w żyłach, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić...

Okładka: miękka
Ilość stron:  416
Wydawnictwo: MUZA SA


Ty będziesz następna to świetnie napisany i trzymający w napięciu thriller. Autorka w perfekcyjny sposób zbudowała klimat rodem ze Stanów Zjednoczonych i idealnie przedstawiła na pierwszych stronach powieści sprawę sądową, ze wszystkimi szczegółami przemawiającymi do wyobraźni czytelnika.

Dwie przyjaciółki, Angela Wong i Georgina Shaw,  były nierozłączne, a do swego grona dopuszczały tylko Kaisera Brody'ego. Żadna z nich nie przypuszczała, że ich przyjaźń skończy się tragicznie... przez mężczyznę. Pewnego wieczoru dokonały złego wyboru i znalazły się w nieodpowiednim miejscu. Jedna z nich nigdy nie wróciła do swego domu, a druga musiała z tym żyć.

Po latach, Georgina ciężką pracą osiągnęła pieniądze, pozycję, narzeczonego, jednak zostało to w jednej chwili zburzone... w chwili aresztowania, a potem skazania za współudział w zabójstwie Angeli.
Odsiedziała wyrok w więzieniu o zaostrzonym rygorze i wreszcie wyszła na wolność. Pojawiła się w swoim rodzinnym domu, ale nie została przyjęta dobrze przez lokalną społeczność. Przyczynił się do tego fakt, że noc przed jej powrotem w miejscu odnalezienia zwłok Angeli znaleziono kolejną zamordowaną kobietę i małe dziecko, a sposób zabicia wskazuje na dusiciela ze Sweetbay, byłego chłopaka Geo. Niestety, to nie ostatnia zbrodnia, a ślady prowadzą w przeszłość ....

Ty będziesz następna to świetnie skonstruowany thriller, w którym napięcie narasta z każdą przeczytaną stroną, a od książki trudno się oderwać. Wbija w fotel i intryguje, a finał zaskakuje czytelnika i daje do myślenia. Naprawdę niezła - polecam!

3 komentarze:

  1. Naprawdę bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio często widzę tą książkę na blogach. Osobiście póki co mnie do niej nie ciągnie i nie mam w planach po niąsięgać.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...