czwartek, 22 kwietnia 2021

43/2021 Dwór rusałek - Dorota Gąsiorowska

 

Odkryj sekrety starych wierzeń i wyrusz w niezapomnianą podróż po świecie pełnym magii. "Dwór rusałek" to 2 część romantycznej serii Dni mocy, w której każdy tom opowiada o innym wyjątkowym okresie w słowiańskim kalendarzu. Osoby o wrażliwym sercu, które do tego są spokojne i nieśmiałe, nie mają łatwo. Przeważnie pragną jedynie znaleźć się gdzieś na uboczu i spokojnie prowadzić swoje uporządkowane i szczęśliwe życie. Taka właśnie jest Olga. Właścicielka niewielkiej księgarni w centrum Wilna. Marzycielka, która pragnie odnaleźć spokój i resztę życia spędzić ze swoim ukochanym. Niestety szybko odkryje, że los lubi płatać figle. Młoda kobieta traci wszystko, łącznie z mężczyzną, któremu oddała swoje serce. Jak mógł ją okłamywać? Szukając chwili samotności, trafia do opuszczonego dworu nad bajecznie pięknym jeziorem. Kiedy zdaje się, że wszystkie smutki odeszły w niepamięć, Olga napotyka trop makabrycznych tragedii sprzed lat. Czym jest tajemniczy śpiew dobiegający znad wody? Nadciąga rusałczy tydzień, który niesie ze sobą zgubę. Czy Oldze przyjdzie podzielić los jej poprzedniczek?

Okładka: miękka
Ilość stron: 604
Wydawnictwo: Znak Literanova

Dorota Gąsiorowska potrafi zaczarować czytelnika i ja bardzo chętnie sięgam po jej książki. Dwór rusałek to drugi tom Dni mocy, który  opowiada historię Olgi i jej rodzinnych perypetii. W poprzednim tomie dziewczyna odzyskała po latach siostrę oraz związała się z Daliusem, wnukiem Soni, która jest jej bardzo bliska. Wszystko zaczęło się układać, gdy nagle się rozsypało. Na skutek sprzedaży kamienicy musiała zamknąć ukochaną księgarnię, co ją podłamało, ale dobiły ją kłamstwa ukochanego i w końcu podjęła decyzję o rozstaniu.  Jedynym stałym i optymistycznym elementem w jej życiu okazał się wujek Joachim i Stare Głaziska, mała miejscowość na Podlasiu - i tam udała się odetchnąć i spojrzeć na życie z boku. Zrządzeniem losu poznała na swej drodze właściciela pobliskiego dworu w Jesionce i jego córkę i  została jej opiekunką. 

Tam znalazła swoje miejsce, spokój, ale również poczuła, że jest częścią miejsca, którego tajemnicę zaczęła zgłębiać. Tam poznała swoją prawdziwą miłość, aby opuścić ją dla obowiązku... Jednak los pokazał, co jest w życiu naprawdę ważne...

Dwór rusałek to wręcz magiczna opowieść, gdzie teraźniejszość łączy się z dawnymi legendami i opowieściami i kładzie swój odcisk nażyciu ludzi. Fascynująca historia z dawnych lat, rusałczy śpiew i wielkie uczucie - to znajdziecie w najnowszej powieści Doroty Gąsiorowskiej - polecam gorąco :)


 Książkę Dwór rusałek oraz  nowości książkowe

 

 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...